Garaż – męski kącik w domu

Pomimo faktu, iż proces urządzania domu kojarzy się z zajęciem bez cienia wątpliwości kobiecym, istnieją strefy przeznaczone niemal jedynie dla mężczyzn, takie jak piwnice czy garaże. Omijane szerokim łukiem przez panie, bywają upragnionym miejscem panów.
Rządzi w tej sytuacji pewnego typu charakterystyczny dla mężczyzn rodzaj porządku (albo jego brak), pragmatyzm i praktyczność. W zdecydowanej większości wypadków z góry już zakładamy, że garaż nie musi być piękny – ma po prostu pełnić określone funkcje i umożliwiać realizację wyznaczonych dla samych siebie zadań. Zwykle zatem staje się bezcennym przydomowym warsztatem lub składem niezbędnych narzędzi.
Kobiety stosunkowo często swój pobyt w garażu kończą na zaparkowaniu samochodu, po czym umykają ekspresowo do bardziej przyjaznych pomieszczeń, gdzie zwyczajnie czują się lepiej. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku mężczyzn, którzy potrafią spędzić w garażu absolutnie każdą z wolnych chwil. Szczęśliwi aktywni użytkownicy większego typu przestrzeni garażowych adaptują je niekiedy na użytek siłowni, a nawet miejsca męskich spotkań, wyposażone w telewizor, meble wypoczynkowe i lodówkę. Przestrzeń garażu pozwala na większą swobodę działania. Nawet jeżeli ubrudzimy podłogę czy ściany, nikt nie będzie z tego powodu podnosić alarmu.
Panowie ponadto wiedzą również najlepiej, jak trzeba zaaranżować garaż, począwszy od niezbędnych narzędzi, kończąc zaś na bramach. I najczęściej są to trafne wybory, oparte przede wszystkim na podejściu funkcjonalnym. Co zrozumiałe proces wyboru odpowiedniej garażowej bramy nie musi od razu znaczyć zarzucenia wartości estetycznych, a dodatkowo jeszcze – brama musi się stać integralnym aspektem zacisza domowego, jeśli chodzi o dom. A zatem pomoc pań okazać się może w tym przypadku jednak elementem absolutnie koniecznym…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *